MHD, neboli MDD (Městská Důchodcovská Doprava)

Došel jsem poznání… Poznal jsem českou "mafii" a to pěkně zblízka. Viděli jste nějaký mafiánský film, nebo viděli ve zprávách něco hrozného, co dělala mafie? Báli jste se, že by se to mohlo stát i vám? Ani netušíte, jak moc velká je pravděpodobnost, že se tak stane!

Jsou všude! Nekalé (zlo)činy bují i ve vašem městě, ve městech po celé ČR. Ptáte se, jak se jmenuje (ta mafie), co dělá, jak ji poznám atd.? Odpověď na tyto otázky je jednoduchá, ale i složitá. Jak se jmenuje, to nikdo neví a ten, kdo to zjistil, se už nenachází mezi živými, nýbrž je držen v Domově Důchodců (mafiánů), kteří ho tam zotročili. Věřte mi, že nejeden hrdina padl kvůli touze po poznání…

Budeme jim říkat Důchodci. Důchodci jsou velmi dobře vybaveni pro své povolání, mají (velmi) ostré lokty ready šťouchnout vás do vašich intimních partií vší silou, pohled profesionálního zabijáka (vždyť oni také jsou.), drsný výraz ve tváři hodný tisícileté sochy a v neposlední řadě 125,5cm dlouhou a nabitou hůl, se kterou umí zacházet jak samurajové s mečem.

Jejich taktiky ve mně budí úctu, protože tak dobré a strategicky se chovající týmy a jedinci se jen tak nevidí. Když do busu nastoupí člen tohoto gangu je lepší klidit se z cesty. Po výšlapu do tří schůdků projde kolem řidiče stvoření ve starém baloňáku s rádiovkou na hlavě a s nebezpečně vypadající holí. Koukne na řidiče svým pevným a zastrašujícím pohledem a ten hned ví, která bije a nechá ho projít bez placení (to se nikomu jinému nepodaří). Hned za řidičem čeká dealer s "volnými" místy v autobusu, dorozumívají se kódovou mluvou: "Ááááá dobrý den pane (oslovují se pane/paní, protože neznají svá jména, je to kvůli maximálnímu utajení), jak se máte? Nechcete si sednout? Támhle je volno, ten mladík Vás určitě pustí sednout." "Děkuji Vám, jsem to ale dnes utahaný. Nesu deset rohlíků a představte si, že oni je zdražili o deset haléřů…" (Ačkoliv se mi podařilo dekódovat většinu kódu, tak s tímhle si nevím rady. Jsem si jist, že jde o domluvu platby za "volné" místo, ale kde, kdy a za kolik se mi nepodařilo rozluštit.) Poté je onen nešťastník (mladík na "volném" místě) bombardován pohledy všech členů gangu, včetně samotného dealera, který sleduje, jestli se mladík zvedne. Pro případ, že ne, má Mr.D (dealer) po ruce připraveny dva těžkotonážní bouchače, které si sednou k mladíkovi (chudákovi) a smrdí a dloubají do něj, než se zvedne, nebo použijí bojový styl Břichajda (stoupnou si nad mladíka a rozjedou svá komba s pupkem, který je schopný prorazit i tenkou zeď.). Když ani toto nepomůže a on zůstane sedět, přejde se na drsnější prostředky - na řadu přijde jeho manželka, děti, rodiče a pes, kteří budou tyranizováni po celý zbytek života, protože gang (nejspíš) říkající si Důchodci je prostě úplně všude.

Bojíte se teď vstoupit do MHD (MDD)? Ani se vám nedivím, já též, a proto si jdu koupit nové auto, a už mě nikdy nikdo neuvidí v autobuse, protože tam čeká "smrt"!

Andrew
zpět na úvod