Povaha česká

Dneska jsem byl u nás ve městě si něco koupit a zase jsem byl nechtěným svědkem projevu češství (nejspíš toho, co měl Jan Neruda tak rád). Sedím si takhle na zastávce a čekám na bus domu a asi jako každý jsem se rozhlížel okolo, protože jsem neměl co dělat během toho dlouhého čekání na MHD. Na ulici přede mnou jsem zahlédl svatební auto, za ním další a další… Celkem jich tam bylo asi deset a novomanželé se vezli pěkně uprostřed :-) v krásným bouráku. V tu chvíli mě napadlo, že je pěkný být toho svědkem. Možná jsem úchyl, ale u srdce jsem měl takovej pěkně hřejivej pocit, protože jsem věděl, že ti dva jsou zamilovaní a oba prožívají jeden z (nejspíš) nejhezčích dnů v životě a jsou ŠŤASTNÍ! Z této letargie, kdy jsem si na chvíli myslel, že ten svět není zas tak vošklivej, mě vyvedli hned dva mí drazí spoluobčané. Důchodcovský "páreček" napravo ode mne to hnedka okomentoval slovy: "To musejí mít takových aut?! To je ale zbytečné utrácení…" přitom měli v očích takovou závist, že jsem to dlouho (týden) neviděl. A abych toho neměl dost, tak nalevo ode mne stojící klučina dodal: "To musejí tak troubit?!" Po tomto projevu češství jsem byl znechucen… Když přijel bus, vystoupila partička nepracujících "spoluobčanů?", kteří dělali na zastávce takovej bordel, že mi těch ostatních lidí bylo skoro až líto, i když…

Mnoho důchodců a starších lidí všeobecně se diví, proč my mladí nejsme vlastenci a proč chceme žít v cizině (neříkám všichni, ale dost). Řeknu vám proč. Je až s údivem, že tito lidé dokázali vychovat naši generaci tzn. generaci svobodných, schopných svobodně myslet a nezávistivých lidí atd. (samozřejmě, že ne všichni). Na co tím narážím? Jednoduše na to, že Češi jsou skvělí zloději, závistivci, lháři…(ne všichni, jinak by to tu bylo v pěkný pr****) Nevím zda vám (nám) to mám vyčítat, protože tohle je vaše (naše) mentalita, a tak se tedy ptám: Není na čase s tím něco udělat? A odpověď zní ANO! K čemu je závist, k čemu je zloba a k čemu jsou zločiny? Jsou na NIC, tak proč si všichni pořád všechno závidí a kradou? Chcete nějaký důkaz mého tvrzení? OK, koukněte se třeba na český film Co je doma, to se počítá pánové. To je český film jak poleno. "No podívej se na to Franto, jak se vozí v tom luxusním autě a my se pořád drkocáme ve škodovce. Kdybych si bývala vzala Pepu Bláhů, tak jsem mohla mít pěknej život a nemusela bych otročit pro takový nemehlo, jako jsi ty…"

P.S. Já si dobře uvědomuji, že většina lidí zde žijících je slušná (doufám), jenže ta menšina "hajzlíků" je více vidět. :-)

Andrew
zpět na úvod