Škola a její následky na dětskou dušičku

Myslím si, že když jsem byl malý skoro prvňáček, tak stejně jako ostatní děcka mého věku se těšila do školy a brala školní docházku, jako něco dobrodružně zajímavého. Jen někteří z nás brečeli a bránili se, seč jim síly stačily. Tehdy jsem si o nich myslel své, ale až teď (s odstupem času) chápu, že to ONI prozřeli daleko dříve než my ostatní. Nedá se říci, že bych jim tuto schopnost prozřít o něco dříve než ostatní, nějak záviděl a to z jednoho prostého důvodu: trápili se mnohem déle než ostatní školáci.

Víte já byl kdysi taky veselý školáček jako vy, škola mě bavila a výsledky byli výborné, ale už tehdy se u učitelek začal projevovat "syndrom UČITELKY". Představte si malého veselého chlapce (mě :-), který má rád školu (i když to teďko nechápu, tak je to tak), rád studuje a má výbornou paměť a skvěle se učí tzn. ze všeho má jedničky až na jeden předmět. Tím předmětem byla čeština ("sqělý" toť jazyk), celý první stupeň, rok co rok jsem měl ze všeho jedničky až na ČJ, protože jsem "škrábal". Tento škrabopis nemohli naši čeští učitelé vyřešit lépe než dvojkou z češtiny…

Jak vidíte zanechalo to na mě velké následky, nejenže mám "trauma" z dětství, nesnáším čestinu doteď, ale i fakt že tu teď sedím a píšu tenhle blábol o něčem svědčí, nemyslíte? Já teda myslím!

Jenže tímhle to neskončilo. Čím víc stárnu a čím déle jsem ve škole, tím víc se děje podobných věcí. Já nevim jestli nějakej psycholog zkoušel zkoumat chování učitelů (určitě by měl), protože já tu jejich LOGIKU (dá-li se to tak nazvat) NECHÁPU. Nechápu jakej má smysl záporná motivace a nechápu jak na to mohli přijít. Víte říkat neustále někomu že je nejhorší, blbej jak bahno, nejhorší, nejblbější, nejhorší, nejblbější, nejhorší, nejblbější, nejhorší, nejblbější, nejhorší, nejblbější, nejhorší, nejblbější, nejhorší, nejblbější, nejhorší, nejblbější, nejhorší, nejblbější, nejhorší, nejblbější, nejhorší, nejblbější, nejhorší, nejblbější, nejhorší, nejblbější, nejhorší, nejblbější, nejhorší, nejblbější, nejhorší, nejblbější a že vás nemá rád a že k vám všichni neradi choději a potom si snad myslej, že se někdo ZLEPŠÍ!!! Tohle mě tak ******* **** ****** ******* *** ********* ***** **** ****** ** * ** * ****, že bych mohl nadávat celej den. Lidičky vždyť toto nedává smysl, my jsme vaše budoucnost a vaše naděje a hlavně kdo si myslíte, že vás bude živit až budete mít plínky vy?!!?

P.S. Nikomu bych nepřál stejnej životní (školní) osud jako jsem měl já, z jednoho důvodu - nejsem sadista…

Andrew
zpět na úvod